DERATIZACE

Potkani, myši, hraboši a další hlodavci patří mezi nejčastější škůdce přenášející choroby. Zbavíme Vás nezvaných hlodavců a ochráníme Vaše zdraví.

Provávdění pravidelné ochranné deratizace patří mezi nejdůležitější body ochrany lidského zdraví před škůdci jako jsou potkani, myši, hraboši apod., zejména v obytných prostorech. Nedílnou součástí deratizace je zajištění objektů proti vniknutí hlodavců, znemožnění jejich zahnízdění, odstranění zdrojů potravy a vody.

deratizace a její průběh

Před samotným započetím deratizačních prací je nutné zmonitorovat slabá místa, kudy hlodavci do objektu pronikají nebo mohou být zdrojem jejich výskytu. Máme tím na mysli různé konstrukční netěsnosti, díry ve zdivu, netěsnící okna nebo dveře. Samotný zákrok se pak skládá z položení návnad v monitorovacích pastech, či nástrah a účinných látek v kombinaci se širokou škálou živolovných i jiných druhů pastí.

Všechny kroky, které u vás provedeme s vámi konzultujeme, tak abychom si byli jistí, že plně chápete co a proč děláme. Zároveň za vás hlídáme všechny termíny případných kontrol a sami vás na ně upozorníme. Vypracujeme plán rozmístění deratizačních staniček  a označíme deratizované místa štítky včetně popisu protilátek. Veškeré pracovní protokoly uchováváme v naší databázi, takže pro vás není nic jednoduššího než napsat nám mail, a my vám rádi obratem zašleme zpět vaši dokumentaci. Jednodušší už to pro vás zkrátka nebude.

p

Kontakt

 Po stručném popsání vašeho problému se domluvíme na termínu naší návštěvy. Pochopitelně uděláme vše proto, abychom se přizpůsobili vašim časovým možnostem.

$

Monitoring

Po příjezdu na místo provedeme průzkumný monitoring situace a stupně zamoření škůdcem, popř. nalezneme stopy pomocí kterých ho identifikujeme, a vysvětlíme vám vhodná protiopatření.

$

Konzultace a vysvětlení zvolené metody

Nabídneme vám nejvhodnější metodu hubení, vysvětlíme vám čím, jak a proč navrhujeme zakročit. Provedeme nevyhnutelné protiopatření pro průnik dalších škůdců do objektu. Pokud nám to situace dovolí, rádi tato slabá místa uvedeme do vyhovujícího stavu.

$

Zásah

Při samotném zásahu dodržujeme veškeré zákonem předepsané normy, dbáme na zdraví vaše, naše, domácích i volně žijících sekundárních živočichů. Jsme nanejvýš ohleduplní k vašemu majetku, pro případ způsobení škody jsme plně pojištěni.

N

Předání protokolu a návrh opatření do budoucna

Po zásahu vám předáme originál pracovního protokolu, v případě potřeby navrhneme termín kontroly a navrhneme účinná preventivní opatření, tak aby se k vám v budoucnu problém nevracel a provedené práce vedly k oboustranné spokojenosti.

provádění deratizace je nutnost!

Hubení hlodavců je často zvlášť složitý problém. Přímým kontaktem s hlodavcem, nebo kontaktem s jeho trusem, močí či slinami při kousnutí, často dochází k přenosu původce závažného onemocnění.

$

Odhalení kritických bodů

Stanovení kritických bodů v objektu, prostupy a netěsnosti průniku škůdců, vyzkoumání zdrojů potravy 

$

Zjištění škůdce

Určení škůdce a zjištění stupně zamoření. Nalezení stop jeho výskytu, nález úkrytů, zdrojů vody a potravy

$

Doporučení vhodných opatření

Doporučíme nebo na přání provedeme vhodná opatření k minimalizaci průniku škůdců do objektu

$

Pravidelné kontroly

Návrh četnosti kontrol dle situace (termíny kontrol hlídáme našim systémem a sami vás upozorníme na blížící se návštěvu)

$

Vyhodnocení a report

Předání pracovního protokolu, report o provedené práci a všem podstatném 

$

Dokumentace a archív

Vypracování kompletní dokumentace pro potřeby kontrolních orgánů a auditů. Protokol z vašeho zásahu na přání kdykoli přepošleme z našeho archívu

Deratizace pro domácnosti, firmy, SVJ, družstva, sklady, veřejné instituce a další objekty.

+420 731 595 780

+420 774 262 321

HLOdAVCI

Myši, krysy i potkani jsou schopni se prokousat prakticky čímkoli. Na rozdíl od většiny ostatních savců jim celý život dorůstají zuby, jejichž délka se i po obroušení neustále obnovuje. S touto výzbrojí se hlodavci stali nejúspěšnější a nejpočetnější skupinou savců. V Derově se při zásazích setkáváme nejčastěji s následujícími živočichy..

Potkan obecný

Lidé se pokouší bezúspěšně vyhubit potkany už stovky let. Chemií, pastičkami i zvukovými odpuzovači. Pokud u vás tito hlodavci nenajdou snadno přístupné jídlo ani místo vhodné k úkrytu, máte napůl vyhráno. 

Ukliďte, vyčistěte a vydezinfikujte prostory, kde se hlodavci pohybují. Zabezpečte spíže i ostatní místa, kde skladujete potraviny. Na kanálové výpusti nasaďte ochrannou mřížku s hustým vzorem. Zacementujte veškeré díry, utěsněte okna i dveře. 

Jakmile dojde k akutnímu přemnožení hlodavců, je nutné v místě největšího výskytu provést jednorázovou ohniskovou likvidaci.

deratizace potkanů
deratizace Myši

Myš domácí

Myši patří mezi nejčastější škůdce, se kterými se můžete setkat jak v českých domácnostech, tak i v různých provozovnách.

Jedná se o nebezpečné škůdce, kteří jsou známí jako přenašeči vysoce infekčních chorob, jako je například tularémie, salmonelóza či leptospiróza. Nakazit se můžete prostřednictvím jejich trusu nebo moči, ale někdy stačí i obyčejný fyzický kontakt.

Aby nedošlo k přemnožení nezvaných návštěvníků ve vaší domácnosti, je dobré myslet především na prevenci, která se obvykle provádí dvakrát ročně (na jaře a na podzim).

Krtek obecný

Především rychle zažeňte myšlenku na vraždu krtka. Zabít tohle roztomilé zvířátko nebo mu nějak ublížit ze zákona nesmíte. Je to tvor chráněný. Lze ho však s poměrně vysokou úspěšností vypudit z vaší zahrady, a to nám jde samozřejmě velice dobře.

Krtek hubení
deratizace hraboš

Ostatní hlodavci

Nejen myši, potkani a v ČR téměř nevyskytující se krysy dokáží znepříjemnit naše životy. Boje s Hraboši a ostatními hlodavci nejsou důležité o nic méně. Základní pravidlo však zůstává neměnné – Lidské zdraví na prvním místě.

Aktivně vyhledáváme trendy v oboru a využíváme ve prospěch našich zákazníků. Nechte to na odbornících, zhodnotíme situaci, na základě čehož zvolíme nejvhodnější technologii pro hubení. Používáme vhodné deratizační prostředky, které jsou povolené pro hubení.

časté otázky a odpovědi

Kdy můžete přijet?

Napište nám nebo zavolejte a my se vám pokusíme nabídnout co nejpřijatelnější termín. Ano, jsme pracovně vytížení, přesto se snažíme vyhovět termínem zásahu všem našim zákazníkům. Napište nám nebo zavolejte, pokusíme se vyhovět vaší představě.

Je prováděný zákrok bezpečný?

Profesionální ochrana proti hlodavcům a dalším živočichům se řídí zákonem o ochraně veřejného zdraví. Používáme schválené přípravky, v nezbytně možném množství, tak aby deratizace bylo dosaženo a zároveň nedocházelo k ohrožení či poškození životních a pracovních podmínek.

Deratizace svépomoci nebo zavolat odborníka?

Nedoporučujeme provádět deratizaci vlastními silami a to hned z několika důvodů. Hrozí nebezpečí nákazy, ze strany hlodavců muže dojít i k útoku. Dále může dojít k alergické reakci vyvolané škůdcem. Neodborným zákrokem si pomůžete jen dočasně.

Kolik to bude stát?

Konečná cena souvisí s rozsahem prací, velikostí ošetřené plochy, použitých rodenticidech, metodou zásahu, časem a spoustou dalších faktorů. Všeobecně se však s náma lze domluvit v lidské rovině a nemáte-li u nás smluvenou paušální sazbu, jistě se rozumně domluvíme.

Jakým způsobem likvidujete potkany?

Deratizaci provádíme pomocí požerových, samolovných nebo mechanických pastí.

Máme problém s velkým výskytem myší. Jaké nebezpečí představují pro člověka?

Myš domácí je často přenašečem původců mnoha onemocnění. Nakazit se můžete přímým kontaktem nebo kontaktem s jejich trusem či močí. Celosvětově hlodavci šíří víc jak 35 různých onemocnění. Hlodavci jsou přenašeči a taky hostitelé roztočů, klíšťat a houbových vektorů. Doporučujeme zavolat odbornou firmu.

 

Provádíte i jednorázové deratizace?

Ano, po vyřešení problému zároveň sdělíme zákazníkovi veškeré doporučení a možné opatření, tak ať už se příšťě nemusí zásah opakovat.

DEROVA = EKOLOGICKY A ZOODPOVĚDNĚ

Náš tým se aktivním plněním CSR závazku snaží chránit českou přírodu a zvyšovat kvalitu života nás všech. Děkujeme, že nás od počátků zavádění tohoto trendu do našeho kraje podporujete, a projevujete zájem o aktivní spolupráci. Náš CSR závazek funguje na principu dobrovolnosti, potěší nás, když se k nám připojíte, nebo nám zanecháte kladný ohlas.

Tým DEROVA

SLEDUJTE NÁS!

Nenechte si ujít novinky a zajímavosti. Začněte nás sledovat na sociálních sítích, kde můžete využít i aktuálních nabídek služeb.