HUBENÍ ŠTĚNIC

Hlavní rada zní: Neexperimentujte a začněte problém řešit dříve, než se objeví i u vašich sousedů.

Zbavit se štěnic není žádná legrace. Říkáme to na rovinu, bez příkras, chlácholení zázračnýma metodama, slibování nesplnitelného.. Pravda je taková, že čím déle necháte štěnice v klidu, tím více se rozmnoží a tím těžší bude jejich následná likvidace. Hubení štěnic je třeba provést pečlivě a především odborně.

Štěnice

Nejste si jistí jestli se jedná o štěnice? Pošlete nám foto hmyzu nebo poštípání na mail, FB messenger nebo WhatsApp. Obratem se Vám ozveme a dáme vám odpověď.

Zavolejte nám

Pondělí – neděle: 8 – 18h

INFORMACE O ŠTĚNICÍCH A JEJICH POPIS

Štěnice jsou hmyz řadící se mezi běžné parazity lidí. Jedná se o celosvětově rozšířený druh ploštic skrývající se v lidských obydlích nezávisle na fázi svého vývoje. Štěnice se živí primárně lidskou krví, kterou sají nejčastěji během posledních pár hodin těsně před úsvitem. Jejich výskyt není ovlivněn úrovní hygieny ani sociálně-ekonomickým prostředím. K radostnému životu si vystačí s pravidelně spícím člověkem, pokojovou teplotou, příznivou vlhkostí a dostatkem nerušených úkrytů. Ve svém úkrytu štěnice zůstávají téměř nehybné. Jejich aktivita vrcholí při vyhladovění, popřípadě při vyrušení způsobeném otřesy v úkrytu. K úplnému nakrmení štěnice postačí 5-20 minut.

Dospělé štěnice mají oválné, velmi ploché tělo, připomínající svým tvarem, barvou i velikostí jadérko jablka. Dospělci dorůstají běžně velikosti okolo 5-7mm. Jsou-li však samice nasáty krví, můžou tyto hodnoty i překročit. Barva štěnic není ustálená, ale mění se v průběhu jejich životního cyklu. Od téměř průsvitné po vylíhnutí, přes hnědou až červenou po napití krví. Vajíčka jsou bělavá a oválná. Při kladení se přilepí k povrchu podkladu, a prázdný obal zůstane na svém místě i po vylíhnutí malých, lehce průsvitných, něco málo přes 1 mm dlouhých nymf. V noci si k nám najdou cestu díky námi vydechovanému oxidu uhličitému, který štěnice zachytí i na vzdálenost několika metrů.

PRO FIRMY, SVJ, DRUŽSTVA, VEŘEJNÉ INSTITUCE I DOMÁCNOSTI, MÁME NACHYSTÁNY BALÍČKY SLUŽEB ZAHRNUJÍCÍ PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ A PROFESIONÁLNÍ DEZINSEKCI S PŘESNÝM CÍLENÍM NA JÁDRO ČASTO VYSKYTUJÍCÍHO SE PROBLÉMU ZA PŘÍZNIVÉ CENY.

Jak už jsme si řekli, jedinou potravou nymf i štěnic je krev. Nymfy štěnic prochází před dosažením dospělosti pěti larválními stádii. Je nutné, aby se v každém z těchto stádií nasály alespoň jednou krve, bez níž by nemohly pokročit do stádia následujícího. Samci i samice štěnic se nejraději krmí při pokojových teplotách okolo 20-25°C. Samice štěnic z krve získávají potravu, vodu a bílkoviny potřebné k tvorbě vajíček, samci krevní bíkoviny využijí také k tvorbě spermií. Za optimálních podmínek jsou samice štěnic schopny během svého života naklást 200-500 vajíček. S kladením začínají 2-5 dnů po nasátí krví a spáření v tempu maximálně 10 vajíček po každém nasátí krve. Při pokojové teplotě se nymfy štěnic líhnou po zhruba 10 dnech. Vývoj štěnice od vajíčka po vajíčko pak trvá zhruba měsíc.

Ať už samci, samice nebo nymfy, ti všichni tráví drtivou většinu života ve svých úkrytech. Ty se nacházejí co nejblíže místům sloužícím lidem k pravidelnému spánku. Naleznete je ve švech matrací, roštech a postelových konstrukcích, také za čelem postele a nočními stolky, v ložním prádle ale také v gaučích, švech polstrování sedaček, za obrazy, policema… Při zanedbání problému a následném přemnožení můžeme štěnice v domě postupem času nalézt úplně všude. Výsledkem nezřídkakdy bývají zamořené bytové domy od „sklepa až po komín“, kdy se úspěšné a totální vyhubení štěnic stává během na dlouhou trať.

Kontakt

Po telefonu nám popíšete váš problém. My vám následně předáme nejnutnější pokyny. Dále domluvíme na základě vašich časových možností co nejbližší termín zákroku.

Monitoring

Po příjezdu společně prohlédneme objekt a zvolíme vhodnou strategii zásahu vyhovující vašim potřebám. Otravné štěnice zničíme jednou pro vždy!

 

Návrh řešní

Než začneme se samotnou dezinsekcí, seznámíme vás s průběhem zákroku a navrhneme vám účinné řešení. Řešení si společně odsouhlasíme a přímo zásahneme nebo se dohodneme na termínu který vám bude vyhovovat.

 

Zásah

Zásah provádíme bezpečně s ohledem na obyvatele a jejich domácí mazlíčky. Bez výjimky dbáme na kvalitu naší práce, ochranu vašeho majetku a ochranu vašeho i našeho zdraví.

Po zásahu

Poučíme vás o potřebných krocích, předáme vám pracovní protokol a provedeme další nutná preventivní opatření. Domluvíme se na termínu kontroly. A budeme ho hlídat za vás.

 

Časté otázky a odpovědi

Kolikrát se musí postřik proti štěnicím opakovat?

Nenechte se mást, že nad štěnicemi zaručeně zvítězíte po jediném zákroku. Ano, často se nám podaří vyhubit štěnice již při prvním zákroku, vzhledem k nakladeným vajíčkům a jiným okolnostem však doporučujeme provést minimálně 2 zákroky v intervalu 3-5 týdnů.

Kolik to stojí?

Konečnou cenu za likvidaci štěnic určuje spousta proměnných faktorů. Velikost objektu, použité přípravky a jejich množství, stupeň zamoření a další. Nebojte, domluvíme se a vymyslíme řešení, které vám bude vyhovovat.

Mohu být přítomen u zákroku?

Zákrok proti štěnicím se provádí za užití insekticidů, které obsahují chemické látky. Z tohoto důvodu by neměl být u zákroku nikdo přítomen.

Kde všude hubíte štěnice?

Skoro všude! Zvlášť v tuhle dobu, kdy jsou zvýšené nároky na hygienickou čistotu. Domácnosti, chaty, ubytovny, hotely a jiná ubytovací zařízení.

Jak se mám na zákrok připravit?

Pokud možno, nic neuklízejte, s ničím nemanipulujte a nechejte vše na svém běžném místě. Po příjezdu na místo potřebujeme najít důkazy o přítomnosti štěnic které by mohly být neodbornou manipulací zničeny.

POMŮŽEME VÁM

Hubíme - likvidujeme - zasahujeme rychle a účinně 

 

 = EKOLOGICKY a ZODPOVĚDNĚ

Náš tým se aktivním plněním CSR závazku snaží chránit českou přírodu a zvyšovat kvalitu života nás všech. Děkujeme, že nás od počátků zavádění tohoto trendu do našeho kraje podporujete, a projevujete zájem o aktivní spolupráci. Náš CSR závazek funguje na principu dobrovolnosti, potěší nás, když se k nám připojíte, nebo nám zanecháte kladný ohlas.

Tým DEROVA

SLEDUJTE NÁS!

Nenechte si ujít novinky a zajímavosti. Začněte nás sledovat na sociálních sítích, kde můžete využít i aktuálních nabídek služeb.

DEROVA s.r.o.

SLAVÍKOVA 6142/18D
70800 OSTRAVA

PONDĚLÍ - NEDĚLE
8 - 18h

+420 731 595 780

+420 774 262 321

DŮLEŽITÉ ODKAZY

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

DEROVA s.r.o.